Раскажыце пра раён

Список форумов Беседка Повседневность

Описание: Работа, учёба, отдых...
Модератор: Gultai

Re: Раскажыце пра раён

Сообщение #21 julcik » 26.04.2010, 20:19

Тады ўжо ў Гіпа на Лагойцы. Але ж у Лагойску неяк людзі жывуць, нешта ж ядуць, мабыць. Мяне не радуе перспектыва ехаць 30 км, калі можна праехаць 5.

Дровы можна афіцыйна замовіць у лясгасе, але там вялікія аб'ёмы. Звычайна знаходзяцца людзі, якія робяць такім чынам бізнэс - купляюць у лясгасе шмат і развозяць людзям па-малу. Могуць за дадатковыя грошы пакалоць ці прыгожа скласці.
julcik
Новичок
С нами: 7 лет 8 месяцев

Сообщение #22 Bill Humble » 26.04.2010, 21:49

Шмат хто з лагайчан так і робіць - ездзіць па выхадным у Бігзз за харчам на тыдзень. Бо ў дзяржгандлю асартымент не захапляе, а прыватнікі з прычыны невялікага абароту таксама не возяць усе тое, што доўга не ляжыць.
У лясгасе, наколькі разумею, прадаюць лес "на карані" - ляснік толькі паказвае месца, а спілаваць, пагрузіць і вывезці павінны вы самі.
Bill Humble
Все лгут
Аватара
С нами: 11 лет 4 месяца

Сообщение #23 julcik » 26.04.2010, 23:24

Не, у лясгасе прадаюць па-рознаму. Вялікія (непілаваныя), ці пілаваныя, ці ўжо колатыя, але цэлы вялізны прычэп, 4 ці 5 кубоў. Можна ўзяць і менш, але прывязуць такім жа вялізныя трактарам і каштаваць будзе як тыя 4 куба, бо ў кошце больш за палову - гэта дастаўка.
julcik
Новичок

Сообщение #24 4ygynOK » 26.04.2010, 23:35

Выбачайце за рускую мову: так а почему бы сразу не взять теже 4 куба или вам кажеться что это много? Так эти дрова имеют такое прекрасное свойство, как возможность храниться!! Или вы бываете только летом и топите ими исключительно камин?
Не пью, не курю, не ругаюсь, а вру только из гуманизма.
4ygynOK
Философ
Аватара

Сообщение #25 Падонак » 26.04.2010, 23:40

Нешта тут пра дровы нафлудзілі. Давайце можа грыбы абмяркуем? :smoke:
ЗЫ. Піла і сякера каштуюць нашмат танней за папілаваныя і пасечаныя дровы. Можна самастойна гэтую праблему вырашыць. Тым больш на лецішчы...
Падонак M
Жэстачайшы
Аватара

Сообщение #26 Падонак » 26.04.2010, 23:41

4ygynOK писал(а):Выбачайце за рускую мову:
Не выбачайся. Ведаем, што не маскаль 8-)
Падонак M
Жэстачайшы
Аватара

Сообщение #27 julcik » 27.04.2010, 00:31

4ygynOK писал(а):Выбачайце за рускую мову: так а почему бы сразу не взять теже 4 куба или вам кажеться что это много? Так эти дрова имеют такое прекрасное свойство, как возможность храниться!! Или вы бываете только летом и топите ими исключительно камин?

А вы бачылі, колькі гэта, 4 кубы дроваў? Я вось на выходных бачыла. Гэта мой дачны домік прыйдзецца з усіх бакоў абкласці - і яшчэ застанецца :))) Бываю летам, ага.
julcik
Новичок

Сообщение #28 Teodorus » 27.04.2010, 00:33

А кстати кто у нас на выборах победил? На "раЕне"?
Когда я начну,
Наполню суровой реальностью сон,
Когда я начну,
Умоется кровью ваш Вавилон,
И каждая тварь
От солнечной правды будет стонать от боли
И выть, когда я начну конкретно мочить!
Teodorus M
Супермарио
Аватара
С нами: 11 лет 2 месяца

Сообщение #29 julcik » 27.04.2010, 00:37

Падонак писал(а):Нешта тут пра дровы нафлудзілі. Давайце можа грыбы абмяркуем? :smoke:
ЗЫ. Піла і сякера каштуюць нашмат танней за папілаваныя і пасечаныя дровы. Можна самастойна гэтую праблему вырашыць. Тым больш на лецішчы...

Не, пілаваць дровы - гэта складана. Мне здароўя не хопіць. Калоць, калі не надта сучкастыя, то яшчэ можна. Неколатыя я бы ўзяла, непілаваныя - данунафік :)

Грыбы не палю, але давайце абмяркуем.
Якімі дарамі леса (апроч дроваў :)) славіцца Лагойшчына?
julcik
Новичок

Сообщение #30 Падонак » 27.04.2010, 00:44

Teodorus писал(а):А кстати кто у нас на выборах победил? На "раЕне"?
500 за доктара, 167 за апазіцыянера, 2 супраць усіх. 25-га на выбарчы участак самастойна прыйшлі каля 200 выбарнікаў, астатнія больш за чатыры з паловай сотні "прагаласавалі" ў датэрміновую і выяздную скрыні.
Падонак M
Жэстачайшы
Аватара

Пред.

Вернуться в Повседневность

Кто сейчас на сайте (по активности за 5 минут)

Сейчас этот форум просматривают: 2 гостя